Догляд за гідрокостюмом. Антифог для маски

 

Мабуть, гідрокостюм є найбільш делікатною частиною спорядження дайвера. Не забувайте про невелике профілактичне обслуговування гідрокостюму після занурень.

 Перевірте костюм на наявність пошкоджень

Шукайте розриви (особливо уздовж швів), перевірте цілісність наколінників і налокітників. Еластичність неопрена і жорсткість блискавок в сукупності призводять до того, що шви в таких місцях піддаються дуже великим напруженням. Оглядаючи блискавку в пошуках втрачених зубців, не забудьте звернути увагу і на неопрен, вчасно виявлені ушкодження усунути набагато легше.

 

 

 Промийте гідрокостюм

  Якщо це можливо, після занурень в солоній або сильно забрудненій воді промийте гідрокостюм в теплій прісній воді з м'яким шампунем або слабким розчином харчової соди. Потім ретельно прополощіть тканину зсередини і зовні. Вичистіть замки-блискавки і кріплення-липучки маленькою щіткою на зразок зубної. Закрийте і відкрийте блискавку, коли костюм висохне.

 

 

 Захищайте гідрокостюм

Оберігайте гідрокостюм від потрапляння прямих сонячних променів, високої температури, продуктів нафтосинтезу, озону і чадного газу CO. Якщо вимушені зберігати костюм в гаражі, упакуйте його в великий пластиковий пакет.

Змащуйте блискавки

Для цього зручно використовувати стеарин, бджолиний віск або синтетичний силікон (це та багато іншого можна знайти тут).

 

 

 Вивішуйте  костюм під час сушіння

Використовуйте вішалку з об'ємними плічками, щоб уникнути утворення складок. Виверніть костюм на виворіт, щоб висушити його більш ретельно.

 Зберігайте костюм правильно

Вішак (плечики) об'ємного типу добре підходить зберігати костюм, витягнувши уздовж плоскої поверхні або згорнутим в скатку. У цьому випадку всередині потрібно прокласти старі газети або футболку, щоб додати матеріалу деяку форму. Не залишайте гідрокостюм перекрученим або в розтягнутому стані.

Не кладіть важкі предмети, такі як вантажні пояси і балони, зверху костюма. Вм'ятини можуть стати постійними і привести до втрати теплоізоляції і більш швидкого зносу неопрену.

Як підготувати маску до занурення і уникнути запотівання лінз

 Одна з основних складових спорядження дайвера – маска для дайвінгу.

Саме маска надійно захищає очі від механічних пошкоджень і забезпечує дайверу можливість добре бачити під водою. Вся справа в тому, що коефіцієнти заломлення повітря і води надто відрізняються, а зоровий апарат людини «не налаштований» на те, щоб сприймати чіткі зображення в товщі води. Саме тому, відкривши у воді око, ми не розрізняємо чітких контурів предметів. Але якщо перед очима виникає хоча б тонкий повітряний прошарок, ми прекрасно розрізняємо у воді і самі предмети, і їх кольори. Одівши маску для підводного плавання, ми можемо прекрасно орієнтуватися на якій глибині.

А якщо ви вирішили купити маску для дайвінгу та зайнятися цим видом спорту, маска повинна сидіти досить щільно, ні в якому разі не пропускати воду. Але при цьому, маска не повинна бути і занадто тісною, і не повинна приносити  відчуття дискомфорту.

 Запотівання лінз відбувається, коли тепле і вологе повітря всередині маски, взаємодіє з охолодженою водою поверхнею зовнішньої лінзи, і всередині маски збирається безліч мікроскопічних крапель води (конденсат). Якщо покривати поверхні лінз спеціальними речовинами (антифога), то вода буде збиратися на них вже не у вигляді безлічі дрібних крапель, а у вигляді тонкої плівки, абсолютно не заважаючи огляду.

Антифог – засіб, що повністю виключає запотівання лінз окулярів / масок для водних видів спорту. Використовуючи антифог для масок, ви зможете бути впевнені в тому, що "підводний зір" завжди буде чітким і ясним. Антифоги для масок бувають: у вигляді спреїв, рідин і гелів.

             

  1. промийте і висушіть (або використовуйте рідину попереднього очищення для масок);
  2. нанесіть на внутрішню поверхню лінз краплі антифога (точна кількість – див. інструкцію до антифога від виробника);
  3. рівномірно розподіліть (пальцем) рідину антифога по внутрішній поверхні лінзи;
  4. почекайте, поки рідина антифога висохне (точний час очікування – див. інструкцію виробника);
  5. ретельно сполосніть окуляри / маску водою. У холодну пору року антифог наноситься в приміщенні.

Ефект антифога для масок може тривати різний час – для одних антифога це кілька занурень, для інших набагато довше.

Підпишись на новини