Пух чи синтетика? Який наповнювач Вам краще підходить?

     Коли ви ходите по магазинах у пошуках спального мішка або ковдри, одним із найважливіших рішень, яке ви маєте прийняти, це вибір між пухом та синтетичним утеплювачем.

     Вид ізоляції впливає безпосередньо на кількість тепла, вагу, водонепроникність, здатність до стискання та ціну на спальні мішки та куртки.

     Давайте детальніше розглянемо пухові та синтетичні наповнювачі, для того щоб допомогти вам  легше прийняти рішення.

     Наповнювач пуховий.

     Помилково вважають, що пуховий наповнювач виконаний із пір’я птиць. На справді пух – це оперення, яке знаходиться під зовнішнім пір’ям водоплавних птиць, таких як гуси та качки, та складається із м’яких, пухнастих тонких ниток. У деяких товарах використовують суміш пуху та пір’я, але по визначенню пух відрізняється від пір’я.

     Пух ізолює від попадання повітря та цінується за те, що легкий, легко стискається, довговічний та гарно пропускає повітря. Вибирайте цей утеплювач для холодних та сухих умов, або ж коли зниження ваги та економія простору є головними пріоритетами.

     Пуховий наповнювач, як правила, отримують з гусей. Тим не менш, багато виробників вирішили переключити свою увагу на пух качок при виробництві деякої або ж всієї своєї продукції у зв’язку зі зростом вартості гусячого пуху. Всі результати досліджень та споживацькі стандарти однакові для пуху качок та гусей, тому ви можете бути впевненими, що отримуєте якісний продукт у бідь-якому випадку. Тим не менш, ви можете виявити, що пух гусей часто до сих пір використовується в товарах високого класу, тому що він має більший рейтинг Fill power, ніж пух качок.

     Fill power  показує, скільки кубічних дюймів доже заповнити одна унція пуху у пристрої для тестування. Гусячий пух преміум класу може досягати значення Fill power 900, а можливо і вище. Пух качок досягає рейтингу не вище 750 або 800.

     Перевагою більш високого Fill power є те, що спальні мішки та куртки потребують меншої кількості пуху для заповнення простору та досягнення визначеного температурного режиму. Менше пуху значить більш легкий продукт. Так спальний мішок з рейтингом – 7°С  із значенням Fill power 700, буде легше, ніж такий самий для температури -7°С., в якому використовували пух із значенням fill-power 600 (при умові однакових тканин та інших характеристик товару).

     Найбільш часто критику, стосовно використання пуху як наповнювача, чути через його схильність збиватись при намоканні, тим самим втрачаючи свої ізоляційні властивості. На протязі останніх років, було запатентовано технології для обробки пуху на мікроскопічному рівні водовідштовхувальними властивостями. Ця процедура дозволяє пуховому наповнювачу опиратись легкій вологі без впливу на його стан та невагомість. Але потрапляння під сильний дощ або занурення у воду приводить до повного намокання і в такому випадку обробка не допомагає … в такій ситуації є тільки один вихід ,якщо ви хочете зберегти цей виріб – несіть його до хімчистки.

     Переваги пухового наповнювача:

  • Високе співвідношення тепла яке зберігається та ваги
  • Гарно стискається
  • Дуже міцний, при належному догляді пуховий спальник або куртка будуть служити вам десятиріччя.

     Недоліки пухового наповнювача:

  • Втрачає ізоляційні властивості
  • Потребує особливого догляду та умов чищення
  • Не завжди гіпоалергенний
  • Дорожче за синтетичні наповнювачі

     Синтетичні наповнювачі.

     Синтетичні наповнювачі дуже популярні завдяки своїм загальним споживацьким якостям та приємній ціні. Як правило, виробляються вони із поліестеру, швидко сохнуть та ізолюють навіть у мокрому стані, що виробники дуже намагаються зробити і для пухових наповнювачів.

     Він також дешевше за пух, довговічний, і є гіпоалергенним.

     Існує безліч конкуруючих торгівельних марок синтетичних наповнювачів, які можуть ввести в оману покупця. Головний параметр який потрібно знати, це те що синтетичний наповнювач буває з короткого або ж безперервного волокна.

     Короткі волокна виглядають як невеличкі пасма, щільно вкладені, для того щоб знизити до мінімуму втрати тепла. Це робить спальні мішки більш м’якими та гнучкими, і так само як і пухові, вони гарно стискаються. Зокрема, вони менше довговічні, чим ті що виготовлені із безперервного волокна. А також фрагменти ізоляції можуть переміщатись всередині, що може створювати холодні ділянки.

     Безперервні шари ізолятору виготовляють із більш товстого та безкінечного волокна, яке дуже міцне, легке, повітряне та довговічне. Такі наповнювачі, як правило, більш жорсткі та гірше стискаються. Але вони залишаються на своєму місці, не утворюючи неізольованих ділянок.

     Переваги:

  • Дуже водостійкі та ізолюють навіть у мокрому стані
  • Не викликають алергію
  • Дешевше за пух

      Недоліки:

  • Важче та масивніше за пух
  • Більш низьке співвідношення збереженого тепла до маси, ніж у пуха
  • Не такий довговічний, як пух

     Пухово-синтетична суміш.

     Деякі виробники виготовляють спальні мішки та куртки з комбінованим складом наповнювача. Ця гібридна конструкція може забезпечити переваги обох матеріалів при тому, що зніжуються недоліки кожного з матеріалів.

     У деяких випадках, ці два типу ізолятора змішують один з одним в одному спальному мішку. Іноді ізоляція може бути у різних частинах виробу. Наприклад, міцний синтетичний наповнювач в нижній частині спальника, а легкий та повітряний пух – у верхній.

     Переваги:

  • Менша маса  та краще стискаються, ніж чисто синтетичні
  • Більш водостійкі, ніж пухові
  • Менш дорогі, ніж виключно пухові

     Недоліки:

  • Важче та масивніше, ніж чистий пух
  • Менш водостійкі, ніж синтетичні
  • Дорожче від синтетичного наповнювача

     Так що ж вам більше підходить, пух, синтетика або суміш обох матеріалів? Подумайте про те, куди ви вирушаєте, яка вага вам підходить, щоб було зручно його переносити, яка погода вас чекає. Також варто відповісти на питання: яку суму коштів ви готові витратити на придбання спального мішка або куртки? Але, саме головне, коли ви визначитесь із спальним мішком або теплою курткою, виходьте в гори і весело проводьте час!

Вибрати спальний мішок Ви можете в каталозі  нашого  магазину «Капрікорн»

 

Підпишись на новини