Льодові ковзани. Вибір. Використання. Догляд

На сьогодні дуже багато любителів катання на ковзанах з великим задоволенням приходять на ковзанку, для того щоб приємно провести час на льодовому полі. Більшість тих хто катається беруть ковзани на прокат, але у цьому випадку, якщо Ви регулярно відвідуєте ковзанку, радимо вам все ж таки придати ковзани, які підходять саме Вам.

ВИБІР КОВЗАНІВ

Розрізняють хокейні ковзани та ковзани для фігурного катання.

Хокейні ковзани більш жорсткі, ніж для фігурного катання. Якщо Ви бажаєте придбати ковзани для хокею, бажано підібрати черевик на пів розміру більше. При виборі ковзанів для фігурного катання, варто купляти черевики, які відповідають розміру ноги, а міряти бажано на шкарпетки, у яких ви волієте кататись. Якщо черевик занадто вільний, нога буде бовтатись, що збільшує ризик підвернути ногу. Гарний черевик повинен щільно облягати ногу, особливо область гомілко-ступневого суглобу. Бувають випадки, що черевик по довжині підходить, а колодка вузька або ж широка – значить, необхідно міряти іншу модель ковзанів. Якщо у Вас дуже широка нога, то черевик краще купляти більшого розміру.

Варто звернути особливу увагу на правильне шнурування черевиків, що дозволить досягнути максимального комфорту ноги у черевику. Отже, техніка шнурування наступна: черевик шнурують знизу вгору: слабше в області носка (завдяки чому досягається природній кровообіг), потім трохи щільніше у області підйому (що дозволяє гарно зафіксувати п’ятку та захистити гомілко-ступневий суглоб від травм), та слабше на верхній гачках, що значно збільшує відчуття комфорту.

А тепер декілька слів про матеріали, які використовуються для виготовлення черевиків: натуральна шкіра, синтетична шкіра, а також пластик. Всі ці матеріали мають свої переваги та недоліки. Черевики з натуральної шкіри більш теплі, швидше «сідають по нозі», гарно всмоктують вологу, служать більш тривалий термін, однак черевики із штучної шкіри легше, та не так швидко втрачають зовнішній вигляд.

При примірці ковзанів у магазині, обов’язково встаньте та відчуйте – чи зручно вам стояти, якщо відчуваєте найменший дискомфорт, варто приміряти інші, оскільки при катанні дискомфорт посилиться у декілька разів. Якщо є така можливість то намагайтесь пройтись по магазину у зашнурованих ковзанах. Нога не повинна бовтатись, але і тиснути ніде не повинно.

ВИКОРИСТАННЯ ТА ДОГЛЯД

Перед тим як вийти на лід – нагостріть лезо. Не гостріть лезо занадто часто, лезо розраховано на обмежену кількість гостріння.

Перші 4-6 годин катання не варто давати велике навантаження на ковзани, стрибати ( це йде процес розношування ковзанів таким чином, щоб черевик зберіг свою форму).

На початках краще просто кататись, час від часу підтягуючи шнурівку яка послаблюється.

Ковзани потрібно ретельно просушувати та зберігати таким чином, щоб їм була забезпечена вільна вентиляція.

Пересувайтесь на лезах тільки по льоду. На шляху із роздягальні на каток варто надягати спеціальні чохли.

Для більш тривалого використання ковзани просочують захисним засобом, що відштовхує вологу (наприклад NIKWAX).

Сушити ковзани краще у «природніх» умовах.

Відправляючи на зберігання ковзани, їх варто обробити особливим способом: для того щоб черевик зберіг форму, можна використовувати спеціальну колодку або просто напхати його папером. Шкіряні черевики гарно було б змастити спеціальним кремом, а леза – машинним маслом. А для того щоб ковзани все ж таки «дихали», краще обгорнути їх у папір, прибрати у картонну коробку, а не загортати у поліетилен.

У магазині КАПРИКОРН представлені моделі жіночих, чоловічих та дитячих льодових ковзанів таких американських брендів як ССМ та REEBOK, а також чеської фірми BOTAS. У продажу також мають шнурки та захист для лез.

Підпишись на новини