БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ВІД 1000 ГРН
Передзвоніть мені
(044) 222-75-11
(050) 471-29-54
(098) 178-89-81
(063) 13-555-13
Покупцям - знижки від 3% до 10%. Детальніше...

Обираємо скельні туфлі

Скельні туфлі - це спеціально розроблене взуття, призначене для лазіння по скеледромі і скелях.

Скельні туфлі повинні дозволяти "ставити на тертя", тобто упирати ногу в стіну так, що б вона не зісковзувала і при цьому забезпечувати максимальну чутливість. Не менш важливим моментом для скельних туфель є можливість "ставити їх на мізеру", тобто вставати на найдрібніші виступи рельєфу. Не всі скельні туфлі дозволяють це. Матеріалом для скельних туфель служить шкіра, мікроволокно, синтетичні матеріали і гума.

Пам'ятайте, що погане і невідповіднек взуття не дає Вам можливість відпрацьовувати техніку. Ви займаєтеся підтягуванням, а не скелелазінням!

Види скельних туфель діляться по різних типах: за формою колодки, за матеріалом, за вигляду застібки, по призначенню.

Типи колодок і пояснення кодів

 Позначення в буквах: P = загострені, R = закруглені, L = збільшені в повноті, D = повернені вниз, N = випрямлені.

Позначення в цифрах: 99% - максимум асиметрії, 10% - мінімум асиметрії

 

 

 

Класична колодка слідує за змінами положення ступні під час лазіння. Призначення такої колодки – спільні завдання при скелелазінні.

Увігнута колодка. Така колодка відтворює положення стопи не в звичайному режимі, а в режимі навантаження. Тобто вона вигнута так само, як згинається стопа під час навантаження. Цей вид колодки покращує опорну можливість скельних туфель. При угнутій колодці можна не використовувати проміжну підошву, яка погіршує чутливість стопи.

Скельні туфлі, призначені для альпінізму. Вони характерні товстою підошвою і прямої колодкою. Це скоріше черевик з елементами скельних туфель. Їх призначення альпіністські маршрути. Такі туфлі вибирають розміру звичайного взуття. Так що б було зручно носити їх при тривалій ходьбі по горах. Якщо і використовувати їх при скелелазінні, то виключно на технічно простих і довгих маршрутах.

Скелелазні туфлі відрізняються від альпіністських "агресивної" колодкою, яка надає ступні форму специфічну для скелелазіння, а також анатомічну колодку, що повторює форму ноги.

Ще однією особливістю скельних туфель є облягання ноги скелелаза, що дає можливість максимально наблизити ногу до скелі і зацепу (у тому числі, прибравши зайвий простір всередині скельної туфлі).

Скельні туфлі можна розділити умовно на 3 групи за виглядом застібки на підйомі ноги:

  • на резинці,
  • на липучці,
  • на шнурках.

Різна застібка призначена для різного використання скельних туфель.

Туфлі на резинці

Такий вид скельних туфель зручно знімати і одягати. Тому використовуються для скеледрому або боулдерінгу, де швидкі підйоми і траверси зазвичай чергуються з нетривалим відпочинком. Мінус таких туфель – можливість ненавмисного зісковзування їх з ноги. Особливо це небезпечно на гірських маршрутах. Однак для занять на не високій стіні вони дуже навіть зручні.

Туфлі на липучці

Скельні туфлі на липучці володіють приблизно тими ж плюсами і мінусами, що і туфлі на резинці. Однак вони більш надійно сидять на нозі і ймовірність зісковзування у них менше ніж у туфель на резинці.

Туфлі на шнурівці

Скельні туфлі такого типу найбільш добрі на скельних маршрутах. Імовірність зісковзування їх з ноги практично нульова. До того ж їх можна краще підігнати по нозі. Мінус – тривалий процес одягання і знімання такого роду туфель.

 

Догляд та використання. Краще завжди висушувати туфлі після кожного носіння. Періодично відшліфовувати підошву наждачним папером для відновлення первісних властивостей, не чекаючи "лущення". Підошви слід замінювати раніше, ніж вони повністю зносилися, щоб уникати пошкодження ранта в області носка.

Інтенсивності використання туфель (відповідно чим частіше носите, тим швидше зносите). Впливає на знос туфель і поверхня, по якій лазить сходжувач. На природної поверхні знос набагато вищий. Така особливість лазіння по природних покриттях обумовлена частою постановкою ноги "на тертя". На скеледромі ж найчастіше ставиться нога на зачіпку. Після появи "пробоїн" в борту скельних туфель, доводиться з ними розлучатися або ж переклеювати підошву.

     

Підпишись на новини