БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ВІД 1000 ГРН
Передзвоніть мені
(044) 222-75-11
(050) 471-29-54
(098) 178-89-81
(063) 13-555-13
Покупцям - знижки від 3% до 10%. Детальніше...

Купівля спорядження для дайвінгу

СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ДАЙВІНГУ

 Останнім часом дайвінг або, як його раніше називали, підводне плавання стає все більш популярним видом відпочинку. І все більш важливим питанням стає вибір правильного спорядження, тому це заняття потенційно небезпечно при неправильному підході. Початківці дайвери плавають у спорядженні, що їм надає навчальне агентство, клуб або центр, але при деякому досвіді однозначно краще придбати своє.

У першу чергу варто купити так званий комплект №1 – маска для дайвінгу, трубку, ласти. Плавання по поверхні з маскою і трубкою називається сноркеллінг (Snorkelling) і може доставити багато приємних вражень. Комплект №1 не буде зайвим, навіть якщо ви і не станете займатися підводним плаванням всерйоз. Маска, ласти і трубка знадобляться в будь-якому виїзді на море, річку або озеро.

 Вибір маски дуже важливий для комфортного плавання і можливості бачити під водою. Вона повинна добре прилягати до вашого лиця. Якщо під маску проникає вода, це різко знижує огляд і викликає дискомфортні відчуття, особливо у новачків. Для того, щоб приблизно перевірити, наскільки маска вам підходить, ви можете прикласти її до лиця і не дуже сильно вдихнути повітря носом. Якщо маска добре прилипла, і ви не відчуваєте, що під неї проникає повітря, швидше за все вона вам підходить. Але тільки перші два-три занурення внесуть остаточну ясність. Можливо, вам доведеться її поміняти. Якщо ви носите окуляри, можливий вибір моделі, яка допускає зміну звичайних лінз на лінзи з діоптріями

Ваші ласти повинні бути комфортні, щоб не натерали ногу і не бовталися. Існує два різновиди ласт. Ласти із закритою п'ятою (нерегульовані) одягають на голу ногу або на носок з неопрену різної товщини (в залежності від температури води). Вони підходять для плавання з маскою і трубкою на пляжі або для тренувань у басейні. Також є подовжені моделі для підводного полювання. Ласти з відкритою п'ятою (регульовані) використовують з неопреновими ботами і мають більш широку кишеню для стопи – на голу ногу їх одягти не вийде. Трубка – найпростіша деталь першого комплекту, не будемо зупинятися на ній докладно. Одна з найважливіших деталей обладнання для дайвінгу або підводного полювання – гідрокостюм. Костюми діляться на сухі, напівсухі і мокрі. Мокрі гідрокостюми виготовляють з неопрену. Під час занурення під костюм потрапляє деяка кількість води, але тому циркуляція її практично зведена до нуля, і вона нагрівається від тіла дайвера, в такому костюмі набагато тепліше, ніж без нього.

За товщиною мокрі костюми діляться на 3 мм, 5мм, 7мм і 9 мм. Кожна фірма трохи варіює товщину, є варіанти 6,5 мм і т.д., але все-таки основними товщинами є ці. Гідрокостюм товщиною 3 мм підходить тільки для теплих морів, наприклад Червоного, або плавання по поверхні влітку в наших широтах, а також заняття серфінгом, водними лижами і т.д. Костюм товщиною 5 мм підходить для плавання на невеликих глибинах в деяких, місцях які добре прогріваються в літній період. Для наших широт, навіть для літніх занурень, варто брати костюм 7 мм, або 5 + 5 мм. Такий гідрокостюм складається з двох, товщиною 5 мм. Спочатку надягають звичайний, а поверх нього – костюм з короткими рукавами і штанинами. Якщо температура води дозволяє, можна одягати будь-який з них окремо. Костюми товщиною 9 мм зазвичай роблять для підводного полювання в осінньо-зимовий період. Мисливські гідрокостюми роблять з так званою «відкритою порою» - зсередини неопрен не дубльований шаром тканини, а залишається «гумовим». Такі костюми краще прилипають до тіла, в них менше циркуляція води, за рахунок цього вони тепліші. Але вони складніші в експлуатації, більше схильні до зносу і для дайвінгу їх практично не використовують.

Для занурень у холодній воді (нижче 8 ° С приблизно), або у воді, температурою до 12 ° С, але на глибини від 30-40 метрів і глибше варто купити сухий гідрокостюм. Їх виготовляють з тріламіната, спеціального неопрена, або кордури (міцна водонепроникна тканина, яка використовується у виробництві туристичних рюкзаків). Вода в такий гідрокостюм НЕ потрапляє взагалі. Крім того, він одягається на спеціальну поддівку і підкачується повітрям з балона, при цьому між тілом дайвера і водою утворюється досить товстий прошарок повітря. У таких костюмах можна здійснювати занурення навіть у воді дуже низької температури і на будь-які глибини. З деяких мінусів сухих гідрокостюмів: занурення в них вимагають деяких навиків, бажано – проходження окремого курсу з користування сухим гідрокостюмів. Крім того, в такому костюмі трохи обмежена свобода руху, і дайвер більш незграбний, ніж у мокрому. Нарешті, вони досить дорогі – нормальний костюм з поддівкою коштує близько 1500-2000 доларів, буває і вище.

Найважливішими деталями дайвінг-устаткування є регулятор тиску повітря в балоні і компенсатор плавучості, або BCD – від англійського Buoyancy Control Device.

Регулятор знижує тиск повітря, яким дихає дайвер від тиску в балоні (до 250-300 атм.) До тиску води на тій глибині, на якій дайвер знаходиться в даний момент. Таким чином, на якій би глибині ви не знаходилися, дихається вам також легко, як і на поверхні. Від нормальної роботи регулятора залежить не тільки комфорт занурення, але і безпосередньо життя дайвера.

 Регулятор – досить складний прилад, і в світі не так багато фірм їх виробляє. Як на мене, для занурень у досить теплій воді і на невеликі глибини (умовно - до 5 ° С і до 40м) підходить будь-який фірмовий регулятор. Для занурень у більш складних умовах (холодна або дуже забруднена вода, великі глибини) потрібно підбирати модель під конкретні умови занурень. Найбільш «розкрученими» у світі виробниками регуляторів є фірми Aqualung, Apex, Poseidon і Scuba Pro. Крім регулятора бажано мати резервний дихальний автомат, так званий октопус. Він потрібен для того, щоб ви або ваш напарник могли дихати через нього при відмові основного дихального автомата.

 Компенсатор плавучості в комплекті з поясом і вантажами є системою контролю плавучості дайвера. Він являє собою жилет, приєднаний до балона і надувається повітрям. Коли підйомна сила повітря в жилеті менше, ніж вага вантажів, ви занурюєтеся. Якщо додатково поддуть його повітрям, ви почнете спливати. Ідеальним станом під час занурення є так звана нульова плавучість – стан, коли вага вантажів, балона і т.д урівноважений підйомної силою повітря в компенсаторі. При цьому у вас відчуття невагомості і повної свободи, і ви можете вільно «парити» в товщі води.

До приладів спорядження, що дозволяє контролювати умови занурення, відносять консоль з манометром, що дозволяє контролювати залишок повітря в балоні і розрахувати час спливання, глибиномір, що показує, на якій глибині знаходиться дайвер (необхідно для того, щоб розрахувати безпечний час, яке ви можете на цій глибині перебувати) і компас. При зануреннях у відкритій воді (моря і океани) компас необхідний.

  Зараз все більше дайверів купує підводні комп'ютери – Декомпресиметр. Вони часто виконані у форматі наручних годинників і, залежно від моделі, можуть показувати всі параметри занурення – глибину, температуру води, час занурення і знаходження на кожній глибині (при цьому вони розраховують, скільки ще часу дайвер може безпечно перебувати на цій глибині, тим самим полегшуючи йому розрахунки і підвищуючи безпеку занурення), час, який необхідно на відновлення між зануреннями і багато іншого. Є моделі, які за співвідношенням часу занурення, глибини і падіння тиску в балоні при диханні розраховують – на скільки хвилин вам ще вистачить повітря, і дають сигнал на спливання. Загалом – це прилад, дуже полегшує життя і підвищує безпеку занурення.

  Вам будуть необхідні підводні ножі дайвера. Навіть якщо ви збираєтеся занурюватися у чистій відкритій воді, ніж потрібно брати з собою – вам може попастися, наприклад, плавуча мережа в якій ви зможете заплутатися, і без ножа це може закінчитися трагічно.

 Також у комплект устаткування для дайвінгу варто купити підводний ліхтар, по-перше для нічних занурень, по-друге для дослідження печер, затонулих об'єктів і т.д, які можуть зустрітися вам під час занурення, по-третє – під водою з сонячного спектра починають зникати фарби, чим глибше занурюєшся, тим все більш сірим стає пейзаж. Якщо його підсвітити ліхтарем, то фарби повертаються – корали стають рожевими, риби – різнокольоровими і т.д.

Крім цього, обладнання для дайвінгу має ще ряд специфічних предметів, але для початкового рівня вони не є необхідними, і говорити про них зараз сенсу не має.

Колектив магазину КАПРИКОРН бажає вам вдалих, радісних і цікавих занурень. Підводне плавання це дуже захоплюючий вид відпочинку – незалежно від того, який напрямок дайвінгу ви оберете, і на якому рівні будете займатися, ви отримаєте масу позитивних емоцій. Але не варто забувати, що при неправильній поведінці і порушенні техніки безпеки цей вид відпочинку може бути небезпечним.

Наш магазин є лідером в Донецьку і Донецькій області за асортиментом спорядження для підводного полювання і дайвінгу. У колективі нашого магазину 5 осіб – сертифіковані дайвери, половина з них займається також і підводним полюванням.

Перший і єдиний на території Східної України дайвінг центр КАПРИКОРН проводить дайвінг навчання за системою PADI. PADI – світовий лідер за кількістю людей, які пройшли навчання. Навчання дайвінгу проходить в Донецьку і на Комсомольському кар'єрі, в 30-ти км від Донецька. Де б ви не були – у Донецьку, Криму, на Мальті чи в Єгипті, Америці, Японських островах чи в Австралії, ваш сертифікат PADI означатиме якісне навчання за єдиним загальносвітовим стандартом.

Перейти до розділу каталогу ДАЙВІНГ>>

Підпишись на новини