Дисконтна програма. Детальніше...

Перелік приладдя необхідного під час походу (частина 2)

Продовження «Перелік приладдя необхідного під час походу» (частина 1)

16. Взуття

Взимку потрібні гарні черевики з підошвою VIBRAM або аналогічною. У міжсезоння підійдуть більш легкі трекінгові черевики, які зроблені зі шкіри або мембранного матеріалу типу GORE-TEX.

Додатково необхідні бахіли. Вони запобігають потраплянню бруду, каміння, снігу та води до взуття.

 Влітку можна ходити трекінгових черевиках/кросівках. А в якості запасного взуття можна використовувати  сандалі.

Перед походом взуття обов’язково повинно бути розношене.

Сандалі зручні для носіння влітку, коли частина шляху проходить по ґрунтових дорогах, легких стежках, або коли група знаходиться на привалі. Також у сандалях зручно переходити річки вбрід та ходити під час дощу. Але навіть при виборі сандалів будьте уважні: для походів підходять тільки ті моделі, які щільно сидять на нозі, охоплюють п’ятку ззаду, і мають гарну рифлену підошву.

Сандалі можуть бути запасною парою взуття. Це значить, що одночасно з ними потрібно взяти або кросівки, або черевики.

Трекінгові кросівки не є настільки провітрюваними, як сандалі, але вони краще захищають ногу, в них зручніше ходити по нахилених поверхнях, тому що вони краще тримають гомілковостопний суглоб. Деякі трекінгові кросівки виробляють з обгумованим носком для захисту пальців ніг від гострих гілок та каменів. Для провітрювання ніг у літніх моделях кросівок передбачено сітчасті вставки.

Трекінгові черевики для тривалих піших походів в теплу пору року по пересічній місцевості.

Рекомендуються полегшені туристичні черевики зі звичайної та вивернутої шкіри або нубуку, зі вставками з міцної синтетичної тканини та обгумованим носком. Для того щоб розвантажити м’язи гомілки при спусках та підйомах та запобігти вивихам гомілковостопного суглобу, туристичні черевики виробляються з високою халявою.

 Багатоденні походи у будь-яку пору року по складному рельєфу з крутими спусками, підйомами та великою вагою наплічника потребують високотехнологічних матеріалів у взутті. Верх трекінгових черевиків, як правило, складається повністю зі шкіри, що робить черевики жорсткими та такими що гарно фіксують гомілку. Підошва черевиків виготовлена із зносостійкої гуми що майже не згинається.

У моделях для найважчих маршрутів у підошву встановлюють металеві або пластикові супінатори для надання додаткової жорсткості. Підошва що не гнеться передбачена для того, щоб розвантажити стопу і щоб менше втомлювались ноги. Для зручності під час ходьби підошва має вигнуту форму, яка дозволяє стопі легко перекочуватися з п’ятки на носок. В трекінгових черевиках обгумовлюється не тільки носок, а  вся стопа по периметру.

У черевиках між підкладкою та шкірою, використовують мембранні матеріали типу GORE-TEX. Мікроскопічні отвори у мембранній плівці, яка нанесена на підкладочну тканину, здатні пропускати молекули вологи, яка випаровується тілом, але великі краплі води ззовні проникнути не можуть. Тому при промоканні черевика волога не накопичується між шкірою та підкладкою, а залишається на поверхні.

За таким взуттям потрібно правильно доглядати, аби воно служило згідно призначення та довго. Придбайте засоби по догляду. Як правильно доглядати за туристичним взуттям читайте тут>>

17. Трекінгові палиці.

   Трекінгові палиці – складні палиці, з двох, трьох або чотирьох висувних (телескопічних) сегментів, які використовуються у спортивному гірському туризмі та альпінізмі під час довготривалих походів по рельєфу, який має перепади висот та комбінований характер (земля, камінь, сніг, лід).

Призначенням телескопічних трекінгових палиць є розвантаження суглобів та м’язів нижньої частини тіла шляхом переносу навантажень з ніг на зап’ястя, ліктьові та плечові суглоби; а також збільшення стійкості за рахунок створення додаткових точок опори. Поради з підбору та експлуатації трекінгових палиць>>

18. Зарядні пристрої.

Якщо ви вирішили брати з собою складну електроніку, яка має живлення від вбудованої батареї, та Вам варто подумати про підзарядку. Портативний зарядний пристрій, який складається з гнучкої сонячної батареї яка не б’ється, дозволить Вам користуватись технікою у тривалих подорожах, походах, та на відпочинку.

 

 

 

 

 

 

 

 

Магазин КАПРИКОРН пропонує своїм клієнтам високоякісне туристичне спорядження для відпочинку на природі фірм KSL, Fjord Nansen, Terra Incognita, спорядження для дайвінгу та підводного полювання відомих світових брендів Imersion, Bare, Tigullio, Seemann, Omersub, а також спорядження для гірськолижного спорту.

Підпишись на новини