Правильний догляд за туристичним взуттям

Взагалі туристичне взуття, як і будь-яке інше, потребує догляду для підтримки її чистоти та  довговічності. Підтримуючи чистоту взуття, ми зберігаємо здоров’я наших ніг, тим самим знижуючи витрати на ліки та лікарів, а подовжуючи термін його використання – зменшуємо витрати на купівлю нового взуття.

ЧИСТКА

Як правило, чистити взуття потрібно кожного разу після повернення з вулиці, приймаючи до уваги ступінь забрудненості. При всьому різноманітті видів та сортів шкір, які використовуються у виробництві взуття, для туристичного взуття використовуються, як правило, замша, нубук або ж гладка шкіра.

Замшу та нубук рекомендується чистити тільки у сухому стані, аби на заганяти бруд вглиб поверхні шкіри. Забруднення зчищають щіткою з ворсу, гумовою щіткою або ластиком. Мити під водою замшу та нубук не рекомендують. При сильному забрудненні додатково можна скористатись спеціальним засобом для очищення замші та нубуку, наприклад Woly Sport Cleaning Shampoo.

Гладку шкіру можна чистити навіть у вологому стані. Можна видалити забруднення щіткою для взуття, а потім протерти поверхню шкіри вологою тканиною, змоченою у воді або віджатою губкою, або просто змити бруд під струменем прохолодної ( ні в якому разі не гарячої) води, після чого насухо протерти взуття бавовняної тканиною або паперовою серветкою. при сильному забруднені гладку шкіру можна додатково почистити відповідним спеціальним засобом (Woly Sport Cleaning Shampoo).

Розібравшись з верхом, ми часто забуваємо про те, що знаходиться всередині наших черевик. Це можуть бути пісок та каміння, катишки від шкарпеток та інші сторонні предмети, які потрібно періодично видаляти. Зробити це можна вологою губкою, послабивши шнурівку та витягнув  попередньо устілку. По мірі забруднення устілки необхідно прати. Для усунення неприємних запахів та відновлення антибактеріальної обробки внутрішньої поверхні взуття також існують спеціальні засоби: Toko Shoe Fresh, Toko Wet&Soft; Woly Sport Shoe Deo.

СУШКА

Сушити, як і чистити, необхідно і зовнішню, і внутрішню частину черевик. Шкіряне взуття повинно сохнути поступово при кімнатній температурі (близько 18-20°С), подалі від опалювальних приладів ( пічок, батареї центрального опалення, масляних радіаторів  та ін.).

Перед сушкою потрібно витягнути з черевик устілки та послабити шнурівку. Для прискорення виведення вологи з внутрішньої частини черевика рекомендується використовувати додаткові засоби та пристосування.

Звичайна газета. Через 1-2 години зволожену газету видаляємо, і залишаємо черевик досихати у природніх умовах.

Силікагель. Достатньою кількістю для сушки одного черевика є мішечок об’ємом 150-200 мл. Механізм сушки є простий: закладаємо мішечок у черевик, через декілька годин виймаємо та кладемо в тепле, сухе місце (на батарею, до пічки, на сонце) для видалення вологи, а черевик при цьому залишаємо досихати у природніх умовах.

Підпишись на новини